Podpowiadamy, do kiedy elektroniczna niania jest absolutnie niezbędna

Niania elektroniczna to niezwykle przydatne narzędzie dla rodziców. Pozwala im w spokoju zajmować się różnymi obowiązkami, a jednocześnie cały czas mieć dziecko na oku. Zastanawiasz się, do jakiego wieku przydaje się niania elektroniczna? Wyjaśniamy.

Czym jest niania elektroniczna?

Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, czym dokładnie jest niania elektroniczna. Otóż jest to urządzenie składające się z nadajnika i odbiornika, które pozwala rodzicom na monitoring swojego dziecka z innego pokoju lub nawet spoza domu. Wiele niań elektronicznych oprócz audio ma również funkcję wideo, a także możliwość przemawiania do dziecka i uspokajania go. Niektóre nianie pozwalają także kontrolować temperaturę w pokoju malucha i włączać mu kołysanki.

Elektroniczna niania – do kiedy się przydaje?

Zastanawiasz się, jak długo przydaje się niania elektroniczna? Jest to kwestia dość indywidualna i zależy przede wszystkim od potrzeb rodziców i ich dziecka. Większość osób zaczyna korzystać z niani elektronicznej już od pierwszych dni życia swojego malucha, aby mieć pewność, że jest ono całkowicie zaopiekowane, kiedy śpi. Warto wiedzieć, że niektórzy rodzice korzystają z niani elektronicznej tylko przez kilka miesięcy, a z kolei inni mogą potrzebować jej przez kilka lat.

Kiedy dziecko jest małe, niania elektroniczna jest szczególnie przydatna, ponieważ niemowlęta nie potrafią jeszcze mówić i trudno jest zorientować się, czy coś im dolega. Niania pozwala rodzicom na monitorowanie dziecka, nawet jeśli jest ono w innym pokoju lub na piętrze, co daje im wysokie poczucie komfortu.

Niania elektroniczna dla starszego dziecka

Do kiedy elektroniczna niania będzie Ci potrzebna? Musisz mieć świadomość tego, że gdy dziecko rośnie, zarówno jego, jak i rodziców potrzeby się zmieniają. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym coraz lepiej potrafią same się czymś zająć i zaczynają być bardziej samodzielne. W tym wieku potrzeba monitorowania przez nianię elektroniczną staje się mniejsza, chociaż dla niektórych rodziców może być to nadal ważne. Wciąż chcą mieć pewność, że ich dziecko jest bezpieczne i nic złego mu się nie dzieje.

Niania elektroniczna przydaje się także wtedy, kiedy masz więcej niż jedno dziecko i chcesz kontrolować, czy bezpiecznie i bezkonfliktowo się bawią. Niektórzy decydują się zamontować nianię również wtedy, gdy obca osoba ma opiekować się ich dzieckiem, nawet już kilkuletnim. Z kolei dzieci w wieku szkolnym i nastoletnim nie potrzebują już takiego poziomu monitorowania jak maluszki, więc zazwyczaj rodzice przestają korzystać z niani.

Jak widać, czas korzystania z niani elektronicznej jest różny w zależności od potrzeb i sytuacji danej rodziny. Dla niektórych rodziców niania elektroniczna może być przydatna przez kilka lat, podczas gdy dla innych będzie potrzebna tylko przez kilka miesięcy. Bez wątpienia jednak jest to bardzo przydatne urządzenie i warto się w nie wyposażyć, przygotowując wyprawkę dla dziecka.

Najnowsze wpisy
Napisz do nas

Tekst nieczytelny? Kliknij by zmienić. captcha txt

Wpisz szukaną frazę i naciśnij ENTER aby wyszukać