Opieka nad noworodkiem – zobacz, co może Ci się przydać

Wkrótce w Twoim domu pojawi się noworodek? Zastanawiasz się, w jaki sposób usprawnić opiekę nad maluchem? Z pomocą mogą przyjść nowoczesne urządzenia elektroniczne. Które z nich przydadzą się najbardziej i dlaczego? Wyjaśniamy!

Niania elektroniczna – komfortowa opieka nad noworodkiem

Jednym z urządzeń, które może bardzo ułatwić opiekę nad noworodkiem, jest elektroniczna niania. Dzięki niej będziesz cały czas wiedzieć, co dzieje się z Twoim maluchem. Jednocześnie niania pozwala skupić się również na innych obowiązkach, a nawet odpocząć. Jeśli planujesz często przebywać w ogródku lub masz duży dom, rozważ zakup niani elektronicznej z większym zasięgiem. Elektroniczna niania od razu poinformuje Cię, gdy dziecko zacznie płakać itp. Co ciekawe, niektóre urządzenia umożliwiają również uspokajającą projekcję np. gwiazdek na suficie. Z pewnością zainteresuje to Twojego malucha, wyciszy i zrelaksuje. Zobaczysz, że dzięki elektronicznej niani opieka nad noworodkiem okaże się bardziej komfortowa niż mogło Ci się wydawać.

Elektroniczna niania audio

Wiele rodziców decyduje się na zakup prostej niani elektronicznej audio, która składa się z nadajnika i odbiornika. Dzięki niej od razu usłyszysz, gdy Twoje dziecko się obudzi albo będzie niespokojne. Co ważne, nowoczesne modele umożliwiają także przemawianie do malucha, uspokajanie go, a także włączanie kołysanek i szumów. Mając elektroniczną nianię audio, nie musisz ciągle wpatrywać się w ekran i sprawdzać, czy Twoje dziecko śpi.

Niania elektroniczna z kamerą

Jeśli uważasz, że audio to za mało, postaw na elektroniczną nianię z kamerą. Dzięki niej zyskasz możliwość obserwacji swojej pociechy w czasie rzeczywistym. To także doskonałe rozwiązanie, jeśli masz więcej niż jednego malucha lub oprócz dziecka masz także zwierzęta domowe. Wiele niań elektronicznych umożliwia montaż nawet kilku kamer. Co więcej, sporo urządzeń ma możliwość przełączenia na specjalny tryb nocny, a także regulacji kąta kamery według potrzeb itp.

Uspokajacze dla dzieci

Boisz się, że Twój maluch będzie miał spore problemy z zasypianiem, które wpłyną również na Twój komfort i samopoczucie? Doskonałym rozwiązaniem jest zakup elektronicznego uspokajacza, zwanego także usypiaczem. Dzięki nim maluch będzie wyciszony, zrelaksowany i ukojony. Szybko zauważysz, że znacznie łatwiej będzie mu zasnąć, a Ty wreszcie skupisz się na innych zajęciach lub drzemce. Uspokajacze mają regulację głośności, więc nie musisz obawiać się, że będą generować hałas. Co ważne, można zabrać je ze sobą wszędzie, np. na spacer, w gości, do samochodu itp. W przypadku wielu rodziców jest to naprawdę nieoceniona pomoc.

Jak widać, opieka nad noworodkiem może być prostsza i bardziej komfortowa niż Ci się wydaje. Jeśli zaopatrzysz się w takie urządzenia, jak elektroniczne nianie czy uspokajacze, nie będziesz spędzać całego dnia i nocy nad łóżeczkiem malucha. Dzięki elektronicznej niani wreszcie skupisz się na innych zajęciach, a oprócz tego odpoczniesz.

Najnowsze wpisy
Napisz do nas

Tekst nieczytelny? Kliknij by zmienić. captcha txt

Wpisz szukaną frazę i naciśnij ENTER aby wyszukać