Nianie elektroniczne z trybem nocnym – to musisz wiedzieć

Już wkrótce powitasz na świecie malucha? Boisz się, że nie poradzisz sobie z opieką nad dzieckiem i innymi obowiązkami? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie elektroniczna niania. Warto wiedzieć, że wiele modeli ma specjalny tryb nocny. Na czym on polega i czy faktycznie jest pomocny? Jaką nianię z trybem nocnym wybrać? Podpowiadamy!

Czym jest elektroniczna niania?

To Twoje pierwsze dziecko i nie zdarzyło Ci się wcześniej mieć do czynienia z elektroniczną nianią? Jak działa takie urządzenie? Otóż jest to sprzęt, który zagwarantuje Ci stały kontakt z pociechą. Możesz mieć kontrolę nad maluchem, nawet jeśli przebywa w innym pokoju. Dzięki zasięgowi elektronicznej niani masz możliwość nawet pracy w ogródku.

Niania elektroniczna poinformuje Cię, gdy Twoje dziecko się obudzi i zacznie płakać. Nowoczesne urządzenia stwarzają nawet możliwość dwukierunkowej komunikacji. Oznacza to, że możesz uspokajać swojego malucha z drugiego pokoju. Warto także wiedzieć, że do wyboru są zarówno klasyczne nianie audio, jak i modele z kamerą.

Zastanawiasz się, kiedy niania elektroniczna jest szczególnie przydatna? Bez wątpienia to niezbędne urządzenie dla rodziców, którzy pracują zdalnie albo mają dużo innych obowiązków. Warto kupić nianię w przypadku dużego mieszkania lub domu. Przydaje się ona także wtedy, gdy masz więcej niż jedno dziecko albo zostawiasz malucha pod opieką innych osób. Oczywiście elektroniczna niania jest niezastąpiona również wówczas, gdy po prostu chcesz trochę odpocząć, poczytać książkę czy przyjąć gości.

Nianie elektroniczne z trybem nocnym

Nie wiesz, czym wyróżniają się nianie elektroniczne z trybem nocnym i czy warto się na nie zdecydować? Otóż tryb nocny wykorzystuje zazwyczaj podczerwień i dzięki wbudowanym światłom umożliwia obserwację Twojego malucha również w nocy. Oznacza to, że nie musisz co chwilę chodzić do pokoju dziecka i sprawdzać, czy wszystko z nim w porządku. Co ciekawe, w wielu modelach tryb ten włącza się automatycznie po zapadnięciu zmroku. Warto także wiedzieć, że adaptacyjny tryb nocny zapewnia wysokiej jakości wizję nawet do kilku metrów.

Wiele nowoczesnych niań elektronicznych wyróżnia się obecnością kamery o bardzo wysokiej czułości. Dzięki temu urządzenie jest w stanie idealnie wykryć zaciemnienie, a obraz będzie wyraźny mimo całkowitego mroku.

Oprócz tego nianie elektroniczne mają różne dodatkowe opcje, które przydają się w nocy. Na uwagę zasługuje przede wszystkim lampka nocna w jednostce znajdującej się w pokoju dziecka. Warto wybrać taki model, który wyposażony jest w lampkę adaptacyjną. Oznacza to, że światło dostosowuje się do światła w pokoju. Poza tym uruchamia się ono wówczas, gdy wykryje dźwięk. W związku z tym możesz mieć pewność, że gdy Twój maluch się obudzi, nie przestraszy się ciemności. Lampka nocna jest również idealną opcją w przypadku dzieci, które boją się zasypiania w ciemnym pokoju. Niekiedy możesz mieć do wyboru nawet różne kolory światła.

Jaką nianię elektroniczną z trybem nocnym wybrać?

Na rynku dostępne są różne nianie elektroniczne z trybem nocnym. Zastanawiasz się, jaki model jest najbardziej godny uwagi? Dużą popularnością cieszy się niania BM5255 marki VTECH. Ma ona duży ekran o wysokiej rozdzielczości. Adaptacyjne światełko nocne dostosowuje się do oświetlenia panującego w pokoju dziecka. W związku z tym nie musisz martwić się, że oślepi ono Twoją pociechę. Poza tym możesz nawet wybrać, na jaki kolor będzie świecić lampka, kiedy wykryje dźwięk. Niania BM5255 wyróżnia się niezwykle dokładnym obrazem w nocy. Oprócz tego ma wbudowane kołysanki i możliwość komunikacji dwukierunkowej.

Innym godnym uwagi modelem firmy VTECH jest BM5550. Niania ta ma kamerę w kształcie sowy, więc może stanowić również piękną ozdobę pokoju. Co ważne, ekran wyróżnia się wysoką rozdzielczością. Masz także możliwość powiększania obrazu oraz automatycznego przechylania i obracania kamery. Kamera ma bardzo wysoką czułość, także nocą.

Jak widać, warto zainwestować w nianię elektroniczną z trybem nocnym. Jeśli wybierzesz któryś z polecanych przez nas modeli, na pewno nie pożałujesz zakupu.

Najnowsze wpisy
Napisz do nas

Tekst nieczytelny? Kliknij by zmienić. captcha txt

Wpisz szukaną frazę i naciśnij ENTER aby wyszukać