Elektroniczna niania z kamerą czy bez – podpowiadamy, jaką wybrać

Narodziny dziecka to wyjątkowy czas w życiu rodzica. Czekasz na malucha i chcesz jak najlepiej przygotować się do jego przyjścia na świat? Warto zawczasu skompletować wyprawkę, a także zaopatrzyć się w urządzenia ułatwiające opiekę nad noworodkiem. Doskonałym rozwiązaniem może być zakup elektronicznej niani. Zastanawiasz się, jaką wybrać? Nie wiesz, czy zdecydować się na model wyposażony w kamerę? Spróbujemy podpowiedzieć, co będzie dla Ciebie i Twojego dziecka najlepsze.

Czym jest elektroniczna niania?

Elektroniczna niania to nowoczesne, wielofunkcyjne urządzenie, które składa się przede wszystkim z odbiornika i nadajnika z mikrofonem. Dzięki temu możliwe jest nasłuchiwanie, co dzieje się w pokoju malucha i czy wszystko z nim w porządku. Niania poinformuje Cię, gdy Twoje dziecko się obudzi albo będzie miało niespokojny sen. Mając takie urządzenie, nie musisz obawiać się, że nie usłyszysz płaczu dziecka dobiegającego z drugiego końca mieszkania.

Warto mieć świadomość tego, że na rynku dostępne są zarówno proste modele niań elektronicznych, wyposażone tylko w audio, jak i zaawansowane nianie z kamerą i wieloma innymi funkcjami. Jaką nianię wybrać? Decyzja uzależniona jest przede wszystkim od Twoich potrzeb i preferencji oraz budżetu. Zanim jednak wybierzesz nianię, dowiedz się, jakie możliwości stwarza niania wyposażona w funkcję video i czym różni się od modeli audio.

Elektroniczna niania z kamerą

Nianie elektroniczne z kamerą są coraz popularniejsze wśród rodziców, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się z dzieckiem, nawet gdy są np. w ogrodzie. Nianie pozwalają na monitorowanie dziecka w czasie rzeczywistym i zapewniają nieprzerwany dostęp do obrazu i dźwięku, Dzięki takiemu urządzeniu mogą cały czas mieć pewność, że Twój maluch jest bezpieczny i nie dzieje się z nim nic złego. Oczywiście wiele niań elektronicznych z kamerą posiada również dodatkowe funkcje, takie jak regulacja kąta kamery, termometr, wibracje, tryb nocny i powiadomienia. Warto mieć świadomość tego, że najnowsze modele niań z kamerą zapewniają naprawdę wysoką jakość obrazu, a zarazem i dźwięku.

Zalety elektronicznej niani z kamerą

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zakup niani elektronicznej z kamerą? Czy bez niej sprzęt jest mniej przydatny? Bez wątpienia nianie elektroniczne z kamerą mogą być bardzo pomocne dla rodziców, którzy pracują zdalnie i nie mogą co chwilę odrywać się od swoich zajęć, aby zajrzeć do pokoju dziecka. To także dobra opcja dla osób spędzających dużo czasu w przydomowym ogrodzie. Niania może także stanowić pewnego rodzaju zabezpieczenie, gdy Twoim dzieckiem zajmuje się obca osoba.

Dzięki temu, że masz dostęp zarówno do dźwięku, jak i obrazu, możesz czuć się pewniej i mieć większy komfort psychiczny. Jednocześnie jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu. Warto także wiedzieć, że niektóre elektroniczne nianie umożliwiają podłączenie więcej niż jednej kamery. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy masz więcej niż jedno dziecko.

Niania elektroniczna z kamerą to urządzenie przeznaczone nie tylko dla rodziców niemowląt, ale również nieco już starszych dzieci. Dzięki niej możesz obserwować, czy Twoje pociechy bezpiecznie się bawią i nie podejmują żadnych ryzykownych zachowań. Może ona się także przydać, gdy dziecko zachoruje.

Elektroniczna niania z kamerą czy bez?

Zastanawiasz się, czy niania elektroniczna z kamerą zawsze jest konieczna? Oczywiście wszystko zależy od Twoich potrzeb. Musisz mieć świadomość tego, że czasami nie jest ona niezbędnym rozwiązaniem i wystarczająca może okazać się niania elektroniczna audio. Przykładowo, niektórzy rodzice twierdzą, że nianie elektroniczne z kamerą wywołują dużo stresu i wcale nie zapewniają im komfortu psychicznego. Zdarza się, że ktoś czuje się przytłoczony aż tak dużym kontrolowaniem swojego dziecka przez cały czas i w rezultacie, zamiast odpocząć, czuje się jeszcze bardziej zmęczony. Jak widać, jest to kwestia bardzo indywidualna. Poza tym, nianie elektroniczne z kamerą często są droższe niż zwykłe urządzenia i nie każdy może sobie na taki sprzęt pozwolić.

Jaką nianię elektroniczną wybrać?

Elektroniczna niania z kamerą czy bez? Która lepiej się sprawdzi? Bez wątpienia decyzja o wyborze niani elektronicznej jest kwestią indywidualną i zależy ona od potrzeb oraz preferencji każdego rodzica. Warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania, aby upewnić się, jaka niania elektroniczna będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Jeśli jesteś rodzicem, który dużo pracuje, ale chce mieć stały dostęp do swojego dziecka, to niania elektroniczna z kamerą może być dla Ciebie idealną opcją. Dzięki możliwości obserwowania malucha w czasie rzeczywistym będziesz mieć pewność, że jest on bezpieczny. Jednak, jeśli jesteś rodzicem, który nie może oderwać wzroku od ekranu niani i zająć się czymś innym, urządzenie z kamerą może nie być dla ciebie najlepszym wyborem.

Elektroniczna niania z kamerą może się przydać także wtedy, gdy masz więcej niż jedno dziecko i ciężko jest Ci pogodzić wszystkie obowiązki. Sprawdza się ona także w przypadku chorowitych maluchów albo takich, które cierpią na zaburzenia snu. To również dobre rozwiązanie do dużych mieszkań i domów. Jeżeli jednak masz małe mieszkanie i nie czujesz się przytłoczona obowiązkami, może okazać się, że wystarczy Ci niania audio. Często taki sprzęt jest nieco tańszy niż urządzenia wyposażone w kamerę. Jeśli czujesz, że tylko sporadycznie będziesz potrzebować pomocy elektronicznej niani, również warto rozważyć zakup modelu bez kamery.

Wybór niani elektronicznej nie jest łatwy, zwłaszcza że na rynku dostępne są naprawdę różne modele. Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy potrzebujesz niani z kamerą, czy też bez. Oczywiście jest to Twoja indywidualna decyzja, ale warto zapoznać się z powyższymi radami i wziąć je pod uwagę przy zakupie niani. Jeśli dobrze przemyślisz swój wybór, z pewnością nie będziesz go żałować.

Najnowsze wpisy
Napisz do nas

Tekst nieczytelny? Kliknij by zmienić. captcha txt

Wpisz szukaną frazę i naciśnij ENTER aby wyszukać