Dowiedz się, jaka niania elektroniczna najbardziej Ci się przyda

Wkrótce zostaniesz rodzicem? Z pewnością już teraz kompletujesz wyprawkę i zastanawiasz się, co będzie Ci niezbędne w opiece nad dzieckiem. Bez wątpienia niezwykle przydatna może okazać się elektroniczna niania. Zobacz, czym kierować się, wybierając takie urządzenie.

Czym jest i jak działa niania elektroniczna?

Niania elektroniczna to w skrócie urządzenie, które umożliwia rodzicom obserwację przebywającego w innym pomieszczeniu dziecka. Zazwyczaj składa się ono z nadajnika oraz odbiornika. Nadajnik jest wyposażony w mikrofon, a niekiedy również w kamerę i należy go umieścić w pokoju malucha. Z kolei odbiornik z głośnikiem powinien znajdować się blisko rodzica. Istnieją również modele z dwoma nadajnikami i odbiornikami, dzięki czemu można zdalnie uspokajać swoją pociechę. Niania elektroniczna to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy pracują lub uczą się zdalnie albo mają dużo obowiązków domowych. Przydaje się także podczas prac w ogrodzie, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, czy nawet realizacji własnych hobby.

Jaka niania elektroniczna sprawdzi się najlepiej – rodzaje

Zastanawiasz się, jaka niania elektroniczna najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Na rynku dostępne są różne rodzaje takich urządzeń, a wybór zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Podstawowe modele niań działają jak walkie-talkie i umożliwiają przekazywanie dźwięków z pokoju dziecka. Bardziej zaawansowanie są nianie z kamerą, które umożliwiają nie tylko podsłuch, ale i obserwację dziecka. Coraz większą popularnością cieszą się nianie elektroniczne z monitorem oddechu malucha. Takie urządzenie jest w stanie zapobiec nagłej śmierci łóżeczkowej, która może się zdarzyć w pierwszym roku życia. Zapewnia ono nie tylko bezpieczeństwo dziecku, ale i komfort psychiczny jego opiekunowi. Warto wiedzieć, że monitor informuje o zatrzymaniu oddechu już po kilkunastu sekundach.

Alternatywą dla tradycyjnych niań elektronicznych są nianie działające na Wi-Fi. Wymagają one dostępu do bezprzewodowego internetu. Wówczas odbiornikiem może być wybrane urządzenie mobilne, np. smartfon, laptop, tablet. Takie nianie mają zazwyczaj bardzo dużo dodatkowych funkcji, np. kontrolę temperatury w pokoju malucha, możliwość włączania dziecku kołysanek, przemawiania do niego. Połączenie jest oczywiście szyfrowane, toteż nikt niepowołany nie będzie obserwował Twojego dziecka.

Jak wybrać nianię elektroniczną – najważniejsze parametry

Nie wiesz, którą nianię elektroniczną wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Najważniejsze parametry takich urządzeń to:

zasilanie – przede wszystkim zastanów się, czy będziesz mieć stały dostęp do sieci; bardzo praktyczne są te modele, które mają wbudowany wytrzymały akumulator albo są zasilane bateriami; najlepiej jednak sprawdzają się nianie o zasilaniu akumulatorowo-sieciowym, ponieważ umożliwiają one płynną pracę zarówno podczas przerw w dostawie prądu, jak i wówczas, gdy rozładuje się bateria w urządzeniu;

zasięg – przede wszystkim upewnij się, czy Twój odbiornik będzie informował Cię o utracie zasięgu, co jest szczególnie przydatne, gdy masz duży dom lub często pracujesz w ogrodzie; w takich przypadkach zadbaj także o to, by Twoja niania miała bardzo duży zasięg i spełniała swoją funkcję nawet kilkaset metrów od Ciebie;

liczba kanałów transmisji – jeżeli mieszkasz w bloku, wybierz nianię z dużą liczbą kanałów, dzięki czemu unikniesz ściągnięcia sygnału nadajnika sąsiadów; poza tym duża liczba kanałów zapewnia wysoką jakość sygnału i brak uciążliwych zakłóceń;

monitor – zastanów się, czy potrzebujesz kamerki; takie modele są zazwyczaj droższe, ale bardzo praktyczne; zwróć uwagę na wielkość ekranu oraz czytelność obrazu przy różnym oświetleniu; wysokiej jakości nianie elektroniczne mają możliwość włączenia specjalnego trybu nocnego; niektóre nianie umożliwiają regulację nasycenia barw, jasności, kontrastu, kąta kamery itp.; w przypadku braku kamerki czytelność ekranu i tak jest bardzo ważna, ponadto sprawdza się wówczas opcja podświetlenia;

Zastanawiasz się, co jeszcze może być istotne przy wyborze niani elektronicznej? Bardzo przydatne są wskaźniki informujące o stopniu naładowania baterii, włączeniu zasilania, poprawności sygnału itp. Wiele urządzeń ma także możliwość regulacji głośności, co jest przydatne, chociażby wtedy, gdy masz bardzo głęboki sen lub pracujesz w hałasie. Możesz także zdecydować się na model z dodatkową sygnalizacją optyczną, która zaalarmuje Cię o płaczu dziecka efektami świetlnymi.

Jaka niania elektroniczna z dużym zasięgiem jest najlepsza?

Wiesz już, że przyda Ci się niania elektroniczna. Jaka najlepsza będzie w Twoim przypadku? Poniżej prezentujemy, jakie nianie elektroniczne z dużym zasięgiem sprawdzają się najlepiej.

Niania VTECH DM1212

Niniejszy model elektronicznej niani ma zasięg wynoszący 75 m w budynku i aż 460 m na otwartej przestrzeni. Ponadto umożliwia on mówienie do dziecka przez nadajnik i uspokajanie go za pomocą kołysanek. Bardzo praktyczną opcją jest też możliwość wyświetlenia kolorowej projekcji na suficie, co może zarówno zainteresować malucha, jak i uspokoić go oraz ułatwić przebywanie samemu w pokoju, gdy jest ciemno.

Niania VTECH DM1111

Jeżeli szukasz niani elektronicznej z dużym zasięgiem w niskiej cenie, rozważ zakup modelu DM1111. Opiera się ona na połączeniu audio, ale jest ono możliwe nawet przy odległości 460 m. Transmisja dźwięku jest bardzo wysokiej jakości. Istotny może być również fakt, iż urządzenie posiada 5-stopniowy wskaźnik dźwięku oraz dodatkowy akumulator. Niezwykle praktyczny jest też specjalny klips umożliwiający przymocowanie odbiornika np. do paska spodni.

Jak widać, wybór elektronicznych niań jest naprawdę duży i warto dokładnie rozważyć zakup konkretnego modelu. Jeżeli zastosujesz się do powyższych wskazówek, z pewnością wybierzesz właściwe urządzenie, które znacznie ułatwi Ci opiekę nad Twoją pociechą. Wreszcie będziesz mieć możliwość zajęcia się także innymi sprawami.

Najnowsze wpisy
Napisz do nas

Tekst nieczytelny? Kliknij by zmienić. captcha txt

Wpisz szukaną frazę i naciśnij ENTER aby wyszukać