Zobacz, jaki zasięg ma niania elektroniczna i od czego on zależy

Niania elektroniczna to urządzenie, które doceniło już sporo rodziców. Planujesz również je zakupić i zastanawiasz się, jaki może mieć zasięg? Wyjaśniamy!

Jaki zasięg ma niania elektroniczna?

Chcesz wiedzieć, jaki zasięg ma niania elektroniczna? W budynku jest to kilkadziesiąt metrów, zazwyczaj 50, choć istnieją również modele o zasięgu 75 m. Natomiast na zewnątrz może on wynosić nawet kilkaset metrów. Dobrej jakości niania elektroniczna ma zasięg zewnętrzny wynoszący nawet 460 m.

Dlaczego duży zasięg niani elektronicznej jest tak ważny?

Zasięg niani elektronicznej dla wielu rodziców ma kluczowe znaczenie. Przydaje się szczególnie wtedy, gdy mieszka się w dużym domu albo często siedzi lub pracuje w ogrodzie. Duży zasięg jest potrzebny, ponieważ pozwala skupić się na swoich obowiązkach nawet daleko od dziecięcego pokoju. Dzięki niemu nie musisz co chwilę sprawdzać, czy dziecko śpi i wszystko z nim w porządku. Poza tym przydaje się on również wtedy, gdy odwiedzasz rodzinę lub przyjaciół i zabierasz ze sobą maluszka. Jeśli masz nianię elektroniczną z dużym zasięgiem, z pewnością będzie ona działała bez zarzutu nawet w sporych rozmiarów domu.

Problemy z zasięgiem niani elektronicznej

Obawiasz się, że mimo teoretycznie dużego zasięgu niani elektronicznej będziesz mieć problemy z sygnałem? Otóż przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że maksymalny deklarowany zasięg uwzględnia pustą przestrzeń bez przeszkód, które mogłyby go zakłócać. W związku z tym musisz wziąć pod uwagę fakt, że uzyskany zasięg w mieszkaniu będzie nieco krótszy. Dystans ten skracają przede wszystkim duże metalowe obiekty, np. lodówka.

Przed zakupem niani elektronicznej warto nie tylko sprawdzić, jaki ma ona zasięg, ale również, czy urządzenie poinformuje Cię o ewentualnej utracie zasięgu. Dobrym rozwiązaniem są też nianie, które mają możliwość łączenia się za pomocą Wi-Fi. Oczywiście wówczas potrzebny jest szybki i niezawodny internet, a praca niani będzie tym razem zależała od jego zasięgu.

Nianie elektroniczne z dużym zasięgiem

Zastanawiasz się, jaka niania elektroniczna ma duży zasięg? Poniżej przedstawiamy nianie, które doskonale sprawdzą się w dużym mieszkaniu i ogrodzie.

Niania VTECH DM1111

Niania elektroniczna, która wyróżnia się dużym zasięgiem, a zarazem niską ceną to VTECH DM1111. Ma ona wprawdzie tylko funkcję audio, ale umożliwia połączenie nawet z odległości 460 m. Poza tym transmisja dźwięku jest naprawdę wysokiej jakości. Co więcej, to niania, która ma 5-stopniowy wskaźnik dźwięku, dodatkowy akumulator i praktyczny klips umożliwiający przyczepienie odbiornika np. do spodni.

Niania VTECH DM1212

Zasięgiem wynoszącym 75 m w budynku oraz 460 m na otwartej przestrzeni może pochwalić się niania elektroniczna VTECH DM 1212. Jej zaletą jest też możliwość przemawiania do dziecka za pomocą nadajnika oraz włączanie mu kołysanek. Ciekawą opcją jest również możliwość wyświetlenia barwnej projekcji na suficie.

Jak widać, niektóre nianie elektroniczne mają naprawdę duży zasięg. Jest on bardzo przydatny, toteż przy zakupie urządzenia warto sprawdzić, ile on wynosi.

Najnowsze wpisy
Napisz do nas

Tekst nieczytelny? Kliknij by zmienić. captcha txt

Wpisz szukaną frazę i naciśnij ENTER aby wyszukać